1790€
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2 g |
| Height | 6 mm |
| Width | 14 mm |
| Depth | 19 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 13 g |
| Package depth | 61 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package width | 61 mm |
| Packaging content | |
| Packaging content | Dongle |
| Features | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Product type | USB receiver |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case height | 10 mm |
| Master (outer) case width | 208 mm |
| Master (outer) case gross weight | 200 g |
| Master (outer) case length | 283 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| EAN | 0743870003237 |
| Warranty | 2 years |
Enjoy smooth, stable performance across your setup with one wireless USB receiver. It connects up to three compatible devices including RollerMouse Free3, Red, Red Plus, UniMouse, and Balance Keyboard from REV 2.0 and up. Advanced 2.4GHz technology ensures reliable connectivity and helps create a cleaner, more flexible workspace.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Estimated delivery: 31.03 - 03.04
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 31.03 - 02.04
Estimated delivery time: 31.03 - 02.04
Posti: Postal package
Estimated delivery time: 01.04 - 03.04
Estimated delivery time: 01.04 - 03.04
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 01.04 - 03.04
Estimated delivery time: 01.04 - 03.04
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: 01.04 - 02.04
Estimated delivery time: 01.04 - 02.04
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Estimated delivery time: 31.03 - 03.04
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: 01.04 - 02.04
Estimated delivery time: 01.04 - 02.04
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
