No price development information for this product.
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Weight | 252 g |
| Height | 60 mm |
| Width | 110 mm |
| Depth | 18 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 348 g |
| Package depth | 57 mm |
| Package height | 177 mm |
| Package width | 120 mm |
| Design | |
| Product colour | White |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Performance | |
| USB version | 2.0 |
| USB output voltage | 2.1 V |
| Features | |
| Power supply type | Indoor |
| Compatibility | Macbook / Macbook Pro 11/12/13" |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 16.5 V |
| Purpose | Notebook |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Country of origin | China |
| Input current | 1.3 A |
| Output current | 3.65 A |
| Supplementary power connectors | 2 |
| Brand compatibility | Apple |
| Detachable power connectors | ![]() |
| USB ports quantity | 1 |
| Adjustable output voltage | ![]() |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross width | 28 cm |
| Pallet gross length | 31 cm |
| Pallet gross height | 43 cm |
| Shipping (inner) case width | 13.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 29 cm |
| Shipping (inner) case height | 21 cm |
| EAN | 3567049001001 |
| Source: Icecat.biz | |
REPLACEMENT 60W POWER SUPPLY
- For Apple Macbook & Macbook Pro 11/12/13’’
- Ultra slim & compact design
- Included MagSafe 1 &2 magnetic connectors
- Fast charge USB port (2.1A)
- For Apple Macbook & Macbook Pro 11/12/13’’
- Ultra slim & compact design
- Included MagSafe 1 &2 magnetic connectors
- Fast charge USB port (2.1A)
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.


