logo Multitronic Oy
Korsholmanpuistikko 38
65100 Vaasa
Web: www.multitronic.fi
Puhelin: 06 - 319 77 00
Sähköposti: info@multitronic.fi

Converter 1000T<->1000SX SC

GVT-2001
180,90 €
Näyta hinta: sis. ALV ilman ALV
Verkkokauppa:
40+ kpl saatavilla

Arvioitu toimitusaika: 1-2 viikkoa
Toimituskulut: alkaen 3,90 €
Nouto myymälästä0,00 €
Postin pakettiautomaatit3,90 €
Postipaketti5,60 €
Ovelle-paketti11,10 €
Kotipaketti11,70 €
Matkahuolto Lähellä-paketti6,20 €
Matkahuolto Bussipaketti4,10 €
Myymälät:valitse
1-2 viikkoa
Tuotetiedot
Liitettävyys
YhteysteknologiaLangallinen
Ethernet LAN (RJ-45)-portit1
DC in -pistokecheckmark
Kuitukanavaportit1
Valokaapelin liitinSC
Paino ja mitat
Paino420 g
Tuotteen korkeus26 mm
Tuotteen leveys71 mm
Tuotteen syvyys94 mm
Virranhallinta
Tulojännite5 - 12
Syöttöjännite2
Ympäristöolosuhteet
Suhteellinen kosteusalue5 - 90%
Varastointilämpötila-10 - 55 °C
Käyttölämpötila-40 - 75 °C
Verkko
Tiedonsiirtonopeus (maks.)1000 Mbit/s
VerkkostandarditIEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z
Virranhallinnan tukicheckmark
Jumbo Frames -tukicheckmark
Tallenna ja lähetä edelleencheckmark
Ethernet LAN data-siirtonopeudet10,100,1000 Mbit/s
Auto MDI/MDI-Xcheckmark
Ethernet-liitännän tyyppiGigabitti Ethernet
Tuetut kaapelityypitCat5,Cat5e
Duplex-järjestelmäTäysi
Muuntimen syöttöliittymä10Base-T,100Base-TX,1000Base-T
Muuntimen lähtöliittymä1000Base-LX,1000Base-SX
Auto-negotiaatiocheckmark
Jumbo frames9000
Link Loss Carry Forward (LLCF)-tuettucheckmark
Link Loss Return (LLR)-tuettucheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen syvyys125 mm
Pakkauksen korkeus55 mm
Pakkauksen leveys235 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Pakkauksen sisältö
Virtalähde mukanacheckmark
Pika-asennusopascheckmark
Suunnittelu
Sisäinencross
SertifiointiCE, FCC
LED-merkkivalotToiminta/Seikkailu, Linkki, Teho
Tuotteen väriMusta
AlkuperämaaKiina
RoHS-direktiivin noudattaminencheckmark
Suorituskyky
Aallonpituus850 nm
Valokuidun rakenneMonitila
Suurin siirtoetäisyys550 m
EAN5050914832889
Takuu2 vuotta
Source: Icecat.biz
Kuvaus

Transfers data from 10/100/1000Base-T copper to fiber interfaces
1000Base-SX Multi-mode fiber for the link up to 550m
9K jumbo frames to increase data transfer rates
Built-in LFP (Link Fault Pass-through) Technology
IEEE 802.3x Flow Control protects against lost packets for reliable data transmission
Dip switches for customized configuration
Supports low-time lag transmission
Supports the transmission of extra-long packets up to 1.6KB
-10°C ~ 55°C operating temperature range

Hinnan muutokset
Myymäläsaatavuus