logo Multitronic Oy
Korsholmanpuistikko 38
65100 Vaasa
Web: www.multitronic.fi
Puhelin: 06 - 319 77 00
Sähköposti: info@multitronic.fi

24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports

24-port Gigabit Smart Managed Switch with 4x 10G SFP+ ports

Valmistaja: D-LINK
ID: DGS-1250-28X
326,90 € Näytä ALV 0% Näytä ALV 24%
Verkkokauppa: 4 kpl Arvioitu toimitus: 12.03 - 15.03
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
Tekniset tiedot
Kuormalavan leveys120 cm
Kuormalavan pituus110 cm
Toimituspakkauksen leveys47,8 cm
Toimituspakkauksen pituus58,5 cm
Toimituspakkauksen korkeus31,8 cm
Määrä toimituspakkauksessa5 kpl
Toimituspakkauksen kokonaispaino16,2 kg
Liitettävyys
Console-porttiRJ-45
Peruskytkentä RJ-45 Ethernet-porttien tyyppiGigabit Ethernet (10/100/1000)
Basic kytkentä RJ-45 Ethernet-porttien määrä24
SFP+ -moduulipaikkojen määrä4
Paino ja mitat
Paino3,86 kg
Tuotteen korkeus44 mm
Tuotteen leveys440 mm
Tuotteen syvyys140 mm
Virranhallinta
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)30,6 W
Virtalähde mukanacheckmark
Ympäristöolosuhteet
Suhteellinen kosteusalue0 - 95%
Varastointilämpötila-20 - 70 °C
Käyttölämpötila (T-T)-5 - 50 °C
Säilytysympäristön kosteus0 - 95%
Lämmön poisohjaus104,346 BTU/h
Verkko
Täysin kaksipuolinencheckmark
VerkkostandarditIEEE 802.1D,IEEE 802.1Q,IEEE 802.1p,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3ae,IEEE 802.3az,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z
Virranhallinnan tukicheckmark
Porttien peilauscheckmark
Linkkien yhdistäminencheckmark
Broadcast Storm Controlcheckmark
Auto MDI/MDI-Xcheckmark
VLAN:ien määrä4094
STP-Protokollacheckmark
Head-of-line (HOL) blockingcheckmark
VLAN-tukicheckmark
10G-tukicheckmark
Ethernet kaapelointiteknologia10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T
Tuetut kaapelityypitCat5,Cat5e
Datasiirto
MAC-osoitetaulukko16000 entries
Kytkentäkapasiteetti128 Gbit/s
Jumbo Frames -tukicheckmark
Tallenna ja lähetä edelleencheckmark
Forwarding rate95,24 Mpps
Laitteen puskurimuistiin12 MB
Staattisten reittien määrä124
Jumbo frames12000
Staattinen reitticheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino2,97 kg
Pakkauksen syvyys563 mm
Pakkauksen korkeus89 mm
Pakkauksen leveys282 mm
Suojaus
Tietoturva-algoritmitEAP,MD5,PEAP,SSH,SSL/TLS,TTLS
Pääsynhallintalistacheckmark
IGMP snoopingcheckmark
Kehäsuojauscheckmark
IP-MAC-portti-yhdistyscheckmark
Access Control List (ACL) -säännöt768
Queue scheduling algorithmsWeighted Round Robin (WRR)
Hallintaominaisuudet
MIB-tukiRFC2893, RFC4213, RFC4291, RFC2464, RFC2462, RFC4862, RFC2461, RFC4861, RFC2573, RFC1321, RFC2284, RFC2865, RFC2716, RFC3580, RFC826, RFC2463, RFC4443, RFC792, RFC793, RFC768, RFC791, RFC2389, RFC4113, RFC4022, RFC2618, RFC2674, RFC1398, RFC1643, RFC1650, RFC2358, RFC2665, RFC2021, RFC271, RFC1757, RFC2819, RFC1442, RFC1901, RFC1902, RFC1903, RFC1904, RFC1905, RFC1906, RFC1907, RFC1908, RFC2578, RFC3418, RFC2573, RFC2575, RFC2576, RFC1212, RFC1213, RFC1215, RFC1493, RFC1157, RFC2620,
KytkinkerrosL3
Quality of Service -tukicheckmark
Verkkosivupohjainen hallintacheckmark
Järjestelmän tapahtumien lokicheckmark
Kytkin tyyppiHallittu
ARP-tarkastuscheckmark
Optinen kuitu
Fiber Ethernet-kaapeloinnin teknologia100BASE-FX,1000BASE-LHX,1000BASE-X,1000BASE‑LX,1000BASE‑SX,1000BASE‑ZX
Suunnittelu
SertifiointiCB, UL, BSMI, CCC
Sähkömagneettinen yhteensopivuusCE A, VCCI A, FCC A, IC, BSMI
LED-merkkivalotToiminta/Seikkailu, Linkki, Teho, Nopeus
Tuotteen väriMusta
Power over Ethernet (PoE)
Power over Ethernet -tukicross
Suorituskyky
Sisäinen muisti2048 MB
Keskimääräinen vikaantumisaika743482,45 h
Flash-muisti64 MB
MuistityyppiDDR3-SDRAM
Melutaso47,6 dB
Päivitettävä Firmwarecheckmark
Multicast-tukicheckmark
EAN790069448164
Takuu1 vuosi
Source: Icecat.biz

Power & Value
The D-Link DGS-1250 Series Smart Managed Switches deliver real value as an Enterprise Access and Small-to-Medium Business (SMB) Access/Aggregation solution. They provide a range of physical interfaces (including a Console Port w/full CLI), multiple management interfaces, 11 Web languages, QoS enablement, and Advanced Layer-2 w/Lite Layer-3 features.

The DGS-1250 Series switches support 24 or 48 x 10/100/1000BASE-T ports, with each switch also supporting an additional 4 x 10G SFP+ ports for optical connections using multimode or single-mode SFP transceivers – enabling real network horsepower at a value price.

Easy Maintenance, Less Downtime
The DGS-1250 Series supports Dual Image and Dual Configuration functionality, as well as a Console Port, all of which make it easier to configure, troubleshoot, and make other changes without interfering with network operation, while full Command Line Interface (CLI) functionality enables remote configuration, without the need for the Internet. And if a network issue ever does occur, the supported Spanning Tree Protocols (STP/RSTP/MSTP) help keep things running without interruptions or downtime.

Automatic Configuration
The DGS-1250 Series supports Auto Voice VLAN and Surveillance Mode, which allow Voice and Video traffic to be automatically identified and handled differently from regular network traffic. Auto Voice VLAN detects Voice over IP (VoIP) traffic and automatically segments it from the rest of the network, increasing security and allowing Quality of Service (QoS) to be applied.

Extensive Management and Advanced Features
The DGS-1250 Series comes with IGMP snooping, Port Mirroring, Spanning Tree Protocol (STP), and Link Aggregation Control Protocol (LACP). The IEEE 802.3x Flow Control function allows servers to directly connect to the switch for fast, reliable data transfers. The series also supports advanced features such as Static Routing, which allows for communication between different user groups in different VLAN segments in a network.

Management Versatility
The DGS-1250 Series comes with the D-Link Network Assistant (DNA) utility so admins can remotely control their network to the port level. DNA allows customers to easily discover multiple D-Link Smart Managed Switches within the same L2 network segment and display them onscreen for instant access.

MT Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Seinäjoki: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
iT Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 11.03 - 15.03
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: 11.03 - 15.03
Ilmainen
Postin pakettiautomaatti
Arvioitu toimitusaika: 11.03 - 14.03
Ilmainen
Postipaketti
Arvioitu toimitusaika: 12.03 - 15.03
Ilmainen
Matkahuolto Bussipaketti
Arvioitu toimitusaika: 12.03 - 15.03
Ilmainen
Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: 12.03 - 14.03
2,90 €
Matkahuolto Lähellä-paketti
Arvioitu toimitusaika: 12.03 - 15.03
6,20 €
Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: 12.03 - 14.03
14,20 €