LG UltraGear 27GS95QE-B 27" QHD, OLED, 240Hz -pelinäyttö
Valmistaja: LG
ID: 27GS95QE-B
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
5kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)67,32 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiOLED
Suurin päivitystaajuus240 Hz
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys110,8 ppi
Värikirjo98,5%
Paneelin tyyppiOLED
Näytön muotoLitteä
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)275 cd/m²
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2,1
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2,3
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.0
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä2
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)604,4 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)574,4 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)258 mm
Paino (ilman jalustaa)5,05 kg
Korkeus (ilman jalustaa)350,6 mm
Leveys (ilman jalustaa)604,4 mm
Syvyys (ilman jalustaa)45,3 mm
Paino (jalustan kanssa)7,35 kg
Virranhallinta
Virrankulutus37,7 W
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)72 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti28 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)1820242
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino11 kg
Pakkauksen syvyys181 mm
Pakkauksen korkeus532 mm
Pakkauksen leveys808 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-10 - 10°
Kallistuskulma-5 - 15°
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)11 cm
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotDisplayPort, HDMI, Teho, USB
Jalusta sisältyycheckmark
Virta-adapteri sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
AlkuperämaaKiina
Tuotekohtaiset tekniikatBlack Stabilizer, Crosshair, DAS Mode
FPS-laskincheckmark
Takuuaika2 vuosi/vuosia
Jalkojen väriMusta
Valaistu jalustacheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
ÄlytilatEnergiansäästö
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
ÄänidekooderitDTS Headphone:X
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
EAN8806084749598
Takuu1 vuosi
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27-tuumainen näyttöala QHD-resoluutiolla (2560 x 1440)
  • OLED-paneeli tasaisella muotoilulla
  • Enimmäisvirkistystaajuus 240 Hz
  • Vasteaika 0,03 ms
  • Tukee AMD FreeSync Premium Pro- ja NVIDIA G-SYNC -tekniikoita
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4, USB-keskitin
  • Ergonominen jalusta korkeuden säädöllä, kallistuksella, käännöllä ja pivot-toiminnolla
  • VESA-seinäkiinnitysvalmius (100 x 100 mm)