Kingston FURY Renegade Pro Registered ECC 128 Gt (4 x 32 Gt) DDR5 7200 MHz, CL38 -muisti (XMP/EXPO)
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Muisti | |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | ![]() |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) -versio | 3.0 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 141,8 g |
| Tuotteen korkeus | 34,1 mm |
| Tuotteen leveys | 7,31 mm |
| Tuotteen syvyys | 133,3 mm |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Varastointilämpötila | -55 - 100 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 95 °C |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 205,6 g |
| Pakkauksen syvyys | 27,9 mm |
| Pakkauksen korkeus | 174 mm |
| Pakkauksen leveys | 98 mm |
| Muut ominaisuudet | |
| Nastojen määrä | 288 |
| Alkuperämaa | Kiina, Taiwan |
| Ei sisällä | Halogeeni |
| Ominaisuudet | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
| ECC | ![]() |
| Moduulikonfiguraatio | 4096M x 80 |
| Lyijypinnoitus | Kulta |
| CAS-viive | 38 |
| Tuotteen väri | Musta |
| Muistin kellotaajuus | 3600 MHz |
| Rivin jaksoaika | 48 ns |
| Rivin jaksoajan päivitys | 410 ns |
| Rivin aktiivinen aika | 32 ns |
| Taustavalo | ![]() |
| Muistin jännite | 1.4 V |
| Jäähdytyksen tyyppi | Passiivinen |
| SPD-profiili | ![]() |
| Muisti | 288-pin DIMM |
| Muistipiirien sijoittelu | 0,5 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC/palvelin |
| Sisäinen muisti | 128 GB |
| Tuotetyyppi | RAM-muisti |
| Muistin sijoitus (moduulit x koko) | 4 x 32 GB |
| Rivin esilatausaika (TRP) | 16 |
| JEDEC-standardi | ![]() |
| Ohjelmointijännite (VPP) | 1,8 V |
| Muistidatan siirtonopeus | 7200 MT/s |
| Puskuroitu muistityyppi | Registered (buffered) |
| On-Die ECC | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) | ![]() |
| AMD Extended Profiles for Overclocking (EXPO) -versio | 1.1 |
| Logistiikkatiedot | |
| Tukkupakkauksen korkeus | 158,8 mm |
| Tukkupakkauksen leveys | 215,9 mm |
| Tuotepakkauksen paino | 2,31 kg |
| Tuotepakkauksen pituus | 361,9 mm |
| Määrä per tuotepakkaus | 10 kpl |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| EAN | 0740617354911 |
| Takuu | 30 vuotta |
Kingston FURY Renegade Pro on palvelinkäyttöön ja tehotyöasemiin suunniteltu DDR5-muistipaketti. Nelikanavaiseen arkkitehtuuriin mukautuva komponenttisarja on tarkoitettu erityisesti muisti-intensiivisiin ammattilaistehtäviin. Näitä käyttökohteita ovat muun muassa laajat virtualisointiympäristöt, tietokoneavusteinen suunnittelu (CAD), 3D-mallinnus sekä raskaiden tietomassojen tieteellinen analytiikka. Keskusmuistin hyödyntämä puskuroitu signaalinhallinta tasapainottaa ja vakauttaa koko järjestelmän toimintaa silloin, kun emolevylle asennetaan fyysisesti suuria määriä komponentteja. Tämän rakenteellisen ratkaisun ansiosta palvelin tai työasema kykenee käsittelemään suuria datamääriä jatkuvasti tasaisella ja johdonmukaisella nopeudella.
Järjestelmän jatkuvan vakauden varmistamiseksi moduuleihin on integroitu laitteistotason virheenkorjausominaisuus. Teknologia tarkkailee järjestelmän tiedonkulkua aktiivisesti sekä tunnistaa ja korjaa automaattisesti datavirheitä suojaten samalla työtiedostoja vioittumiselta. Komponenttien fyysisestä kestävyydestä ja toimintalämpötilan hallinnasta huolehtii jokaisen moduulin ympärille asennettu passiivinen alumiininen lämmönlevitin. Mustaksi viimeistelty metallirakenne siirtää lämpöä pois yksittäisiltä muistipiireiltä, mikä ylläpitää suorituskykyä pitkäkestoisissa ja prosessointitehoa vaativissa renderöintitehtävissä. Koko tuotesarja on suunniteltu ilman ulkoista RGB-valaistusta, joten asennetut osat sulautuvat huomaamattomasti ammattimaiseen laitekokoonpanoon.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kokonaiskapasiteetti 128 Gt (4 x 32 Gt)
- Tiedonsiirtonopeus 7200 MT/s
- Kellotaajuus 3600 MHz
- CAS-viive 38
- Käyttöjännite 1,4 V
- Muotokerroin 288-nastainen DIMM
- AMD EXPO -tuki versio 1.1
- Intel XMP -tuki versio 3.0
- Mitat 133,35 x 7,31 x 34,12 mm
- Paino 141,8 g
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 07.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 06.06.
- leaflet (English)


