Asus ProArt PRT-BE5000 -reititin, Wi-Fi 7, BE5000, Dual-band, 2,5G WAN -portilla, musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Liitettävyys | |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 4 |
| DC-tulojakki | ![]() |
| USB-portti | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 476 g |
| Tuotteen korkeus | 200 mm |
| Tuotteen leveys | 131 mm |
| Tuotteen syvyys | 37,5 mm |
| Virranhallinta | |
| Ulostulojännite | 12 V |
| Lähtövirta | 2 A |
| Virtalähteen malli | DC |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Protokollat | |
| DHCP-asiakas | ![]() |
| DHCP serveri | ![]() |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Verkkostandardit | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11be |
| VPN-tuki | Instant Guard, VPN Client L2TP, VPN Client Open VPN, VPN Client PPTP, VPN Client WireGuard, VPN Server IPSec, VPN Server Open VPN, VPN Server PPTP, VPN Server WireGuard |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Dynamic DNS (DDNS) | ![]() |
| Ethernet LAN -käyttöliittymän tyyppi | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 1,16 kg |
| Pakkauksen syvyys | 176 mm |
| Pakkauksen korkeus | 106 mm |
| Pakkauksen leveys | 231 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Suojaus | |
| Tietoturva-algoritmit | WPA, WPA2, WPA3-Personal, WPA2-Enterprise, WPS, SSH |
| Palomuurisuojaus | Maximum Firewall Keyword Filter : 64; Maximum Firewall Network Service Filter : 32; Maximum Firewall URL Filter : 64 |
| MAC-osoitteensuodatus | ![]() |
| NAT-toiminnallisuus | PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, IPSec Pass-Through, RTSP Pass-Through, H.323 Pass-Through, SIP Pass-Through, PPPoE relay |
| Lapsilukko | ![]() |
| IGMP snooping | ![]() |
| DMZ-tuki | ![]() |
| IP-osoitteen suodatus | ![]() |
| Network address translation (NAT) | ![]() |
| Palomuuri | ![]() |
| URL-suodatus | ![]() |
| Suodatus | ![]() |
| Käyttöoikeuden ajoitus | ![]() |
| Langattoman lähiverkon ominaisuudet | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Modulointi | 4096-QAM, OFDMA |
| Wi-Fi | ![]() |
| Staattinen IP | ![]() |
| Wi-Fi-taajuus | Kaksitaajuus (2,4 GHz/5 GHz) |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (maks.) | 4320 Mbit/s |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (1. kaista) | 2882 Mbit/s |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (2. kaista) | 4320 Mbit/s |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Point-to-point protocol over Ethernet (PPPoE) | ![]() |
| Hallintaominaisuudet | |
| Quality of Service -tuki | ![]() |
| Verkkosivupohjainen hallinta | ![]() |
| Uudelleenkäynnistyspainike | ![]() |
| WPS-painike | ![]() |
| Varmuuskopiointitoiminto | ![]() |
| Liikennestatistiikat | ![]() |
| Kaistanleveyden säätö | ![]() |
| MU-MIMO-teknologia | ![]() |
| Älykäs verkkoteknologia | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Sisältää johdot | LAN (RJ-45) |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Takuukortti | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | PRT-BE5000 RJ-45 cable Power adapter Quick Start Guide Warranty card |
| Antenni | |
| Antennien määrä | 5 |
| Irrotettava(t) antenni(t) | ![]() |
| Antennin muotoilu | Sisäinen |
| Muut ominaisuudet | |
| Taajuuskaista | 2.4 / 5 GHz |
| Suunnittelu | |
| LED-merkkivalot | Teho, WAN, LAN, WLAN |
| Tuotteen väri | Musta |
| Merkkivalo | ![]() |
| On/off-kytkin | ![]() |
| Sijoitus | Työpöytä |
| Tuotetyyppi | Pöytäreititin |
| Mobiili verkostoituminen | |
| 4G | ![]() |
| 5G | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Prosessorin taajuus | 2000 MHz |
| Sisäinen muisti | 1000 MB |
| Flash-muisti | 12 MB |
| Päivitettävä Firmware | ![]() |
| BeamForming-teknologia | ![]() |
| WAN-yhteys | |
| WAN -liitintyyppi | RJ-45 |
| DSL WAN | ![]() |
| Ethernet WAN | ![]() |
| SIM-korttipaikka | ![]() |
| 3G/4G USB -modeemin yhteensopivuus | ![]() |
| EAN | 4711636407038 |
| Takuu | 1 vuosi |
ASUS ProArt PRT-BE5000 on kaksitaajuuksinen Wi-Fi 7 -reititin. Se jakaa verkkoliikenteen 2,4 GHz:n ja 5 GHz:n taajuuksille ja saavuttaa yhteensä jopa 5008 Mbit/s tiedonsiirtonopeuden (5 GHz:n taajuudella 4320 Mbit/s ja 2,4 GHz:n taajuudella 688 Mbit/s). Reititin hyödyntää 4096-QAM- ja OFDMA-tekniikoita tiedonsiirron tehostamiseksi suurta kaistanleveyttä vaativissa tehtävissä. Viisi sisäistä antennia tukevat MU-MIMO- ja beamforming-tekniikoita vakaiden yhteyksien varmistamiseksi, ja integroitu mesh-teknologia mahdollistaa verkon laajentamisen yhteensopivilla laitteilla.
Langallisiin liitäntöihin kuuluu yksi RJ-45 WAN-portti ja neljä 2,5 Gbit/s Ethernet LAN-porttia. Tietoturvaominaisuuksiin kuuluvat WPA3-Personal- ja WPA2-Enterprise-suojaukset, sisäänrakennettu palomuuri sekä URL-suodatus. Asetuksia, kuten DHCP- ja DMZ-toimintoja sekä lapsilukkoa, voi hallita verkkopohjaisen käyttöliittymän kautta. Reititin tukee VPN-asiakas- ja palvelinrooleja ja on yhteensopiva WireGuard-, OpenVPN- ja IPSec-protokollien kanssa. Laite saa virtansa DC-virtalähteestä, ja sen tilan seuranta onnistuu integroidun LED-merkkivalon avulla.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Wi-Fi-standardi: Wi-Fi 7 (802.11be)
- Langaton enimmäisnopeus: 5008 Mbit/s
- Langalliset LAN-portit: 4 × 2,5 Gbit/s Ethernet
- Langattomat taajuudet: Kaksitaajuuksinen 2,4 GHz / 5 GHz
- Tietoturvaprotokollat: WPA3-Personal, WPA2-Enterprise, SSH
- VPN-yhteensopivuus: WireGuard, OpenVPN, IPSec, Instant Guard
- Antennikonfiguraatio: 5 sisäistä antennia
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


