ASUS TUF Gaming VG34VQL1B 34" UWQHD, VA curved gamingskärm
Tillverkare: ASUS
ID: 90LM06F0-B01170
Beräknad leverans: 20.05 - 21.05
20st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,2325 x 0,2325 mm
Kontrastförhållande (medel)4000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Bildstorlek horisontalt79,7 cm
Bildstorlek vertikalt33,4 cm
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)1 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Horisontell avsökningsfrekvens30 - 260 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens48 - 165 hz
Diagonal skärmstorlek86,36 cm
Pekskärmcross
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningLED
Max uppdateringsfrekvens165 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typUltraWide Quad HD
Pixeltäthet109 ppi
PaneltypVA
SkärmytskiktMätt
SkärmformBöjt
Antal färger16,7 miljoner färger
sRGB-täckning (typisk)120%
checkmark
Ljusstyrka (max)550 cd/m²
Ljusstyrka (normal)550 cd/m²
DCI-P3-täckning90%
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range (HDR) 400, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Bildskärmens krökning1500R
FärgområdesstandardDCI-P3, sRGB
Anslutningar
Ljudanslutning3,5 mm
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar2
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.0
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
Antal USB typ B-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)809 mm
Höjd (med stativ)546 mm
Djup (med stativ)274 mm
Vikt (utan stativ)6,6 kg
Höjd (utan stativ)366 mm
Bredd (utan stativ)809 mm
Djup (utan stativ)105 mm
Vikt (med stativ)9,01 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)35 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50 - 60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar40 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar73 kWh
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter)400681
Förpackning
Vikt inkl. förpackning12,1 kg
Låddjup974 mm
Höjd220 mm
Förpackningens bredd510 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare10 - -10°
Lutningsvinkel15 - -5°
Svängarmcross
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Snabbstartsguidecheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
UrsprungslandKina
Skuggkontrollcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Främre infattningSvart
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium
Multimedia
Uteffekt (RMS)4 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod85285210
EAN4718017927222
Garanti3 år
ASUS TUF Gaming VG34VQL1B är en 34-tums böjd bildskärm med en upplösning på 3440 x 1440 pixlar i ett 21:9-format. Dess VA-panel levererar ett kontrastförhållande på 4000:1, vilket ger djup svärta och detaljer i mörka scener. Med en uppdateringsfrekvens på 165 Hz och en responstid på 1 ms är skärmen konstruerad för att återge snabba rörelser med hög skärpa och minimal oskärpa. Den använder Adaptive-Sync-teknik, inklusive AMD FreeSync Premium, för att motverka screen tearing och stuttering för en jämnare spelupplevelse.
Nyckelfunktioner:
  • 34-tums böjd VA-panel med 3440 x 1440 UWQHD-upplösning
  • 165 Hz uppdateringsfrekvens och 1 ms responstid
  • AMD FreeSync Premium för synkroniserad bildfrekvens
  • Certifierad för DisplayHDR 400 med 90 % DCI-P3 färgomfång
  • Två DisplayPort 1.4, två HDMI 2.0 och en USB 3.0-hubb
  • Justerbart stativ för höjd, lutning och vridning
  • Kompatibel med VESA-fäste på 100 x 100 mm