EIZO FlexScan EV2410R-BK 24.1" WUXGA, IPS skärm med USB hub
Tillverkare: EIZO
ID: EV2410R-BK
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
16st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 2-4 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 2-4 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,27 x 0,27 mm
Kontrastförhållande (medel)1300:1
Horisontellt sökområde31 - 76 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:10
Vertikalt sökområde59 - 61 hz
Bildstorlek horisontalt51,8 cm
Bildstorlek vertikalt32,4 cm
Skärm diagonal61,2 cm (24.1")
Svarstid (medel)5 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning1920 x 1200 pixlar
Diagonal skärmstorlek61,1 cm
Pekskärmcross
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningLED
Max uppdateringsfrekvens60 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:10
HD-typWUXGA
Pixeltäthet94 ppi
Färgomfång100%
PaneltypIPS
SkärmformPlatt
Antal färger16,7 miljoner färger
sRGB-täckning (typisk)100%
cross
Ljusstyrka (normal)350 cd/m²
FärgområdesstandardsRGB
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
Ljudanslutning3,5 mm
Hörlursutgångar1
DVI-portcheckmark
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten1
Antal DVI-D anslutningar1
Antal HDMI-portar1
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version1.4
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version1.4
DisplayPort-version1.3
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströmsUSB Typ B
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms4
Antal USB typ B-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)531 mm
Höjd (med stativ)358,4 mm
Djup (med stativ)233 mm
Vikt (utan stativ)3,9 kg
Höjd (utan stativ)345,2 mm
Bredd (utan stativ)531 mm
Djup (utan stativ)57 mm
Vikt (med stativ)6 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)8 W
Strömförbrukning i avslaget läge0 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Strömförbrukning (max)54 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)B
Energieffektivitetsklass (HDR)Not available
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar8 kWh
Miljökrav
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift5 - 35 ° C
Fuktighet (förvaring)10 - 90%
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare0 - 344°
Lutningsvinkel-5 - 35°
Svängarmcheckmark
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
OSD-språkTyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska
Svängbaracheckmark
Pivot vinkel-90 - 90°
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, USB typ A till USB typ B, AC
Bruksanvisningcheckmark
Snabbstartsguidecheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Energistandardcheckmark
Automatisk ljusstyrkacheckmark
Garantiperiod5 År
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenKontor
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparate sync
Multimedia
Uteffekt (RMS)2 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod85285210
Hållbarhet
Uppfyller hållbarhetskravcheckmark
HållbarhetscertifieringENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold, TCO
EAN4995047069799
EIZO FlexScan EV2410R-BK är en 24,1-tums bildskärm utvecklad för kontorsmiljöer. Den har en IPS-panel med en WUXGA-upplösning på 1920 x 1200 pixlar och ett bildförhållande på 16:10, vilket ger utökat vertikalt utrymme jämfört med standard 16:9-skärmar. Skärmen levererar en ljusstyrka på 350 cd/m² och ett kontrastförhållande på 1300:1. Med en uppdateringsfrekvens på 61 Hz och en responstid på 5 ms är den anpassad för allmänna arbetsuppgifter och hantering av dokument.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar en HDMI 1.4-port, en DisplayPort 1.3-port och ett hörlursuttag. En inbyggd USB 3-hubb med fyra nedströmsportar förenklar anslutning av kringutrustning direkt till skärmen. Stativet erbjuder omfattande ergonomiska justeringar, inklusive höjd, lutning från -5 till 35 grader, vridning upp till 344 grader och 180 graders pivotfunktion för stående orientering. Skärmen är även kompatibel med VESA-fästen på 100 x 100 mm.
Nyckelfunktioner:
  • 24,1-tums WUXGA-skärm (1920 x 1200)
  • IPS-panel med 178° betraktningsvinklar
  • 16:10 bildförhållande för mer vertikalt arbetsutrymme
  • 100 % sRGB-färgtäckning
  • Flimmerfri teknik och läge för lågt blått ljus
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning, vridning och pivot
  • Inbyggd USB 3-hubb med fyra portar
  • Anslutningar via HDMI 1.4 och DisplayPort 1.3
  • VESA-kompatibel för montering (100 x 100 mm)