EIZO FlexScan EV2410R-BK 24.1" WUXGA, IPS -näyttö, USB hub
Valmistaja: EIZO
ID: EV2410R-BK
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
16kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 2-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 2-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,27 x 0,27 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1300:1
Skannausalue (vaaka)31 - 76 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:10
Skannausalue (pysty)59 - 61 Hz
Kuvakoko, vaaka51,8 cm
Kuvakoko, pysty32,4 cm
Näytön halkaisija61,2 cm (24.1")
Vasteaika (tyypillinen)5 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1200 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)61,1 cm
Kosketusnäyttöcross
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiLED
Suurin päivitystaajuus60 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:10
HD-tyyppiWUXGA
Pikselitiheys94 ppi
Värikirjo100%
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)100%
HDR-tuettucross
Näytön kirkkaus (tavallinen)350 cd/m²
VakiovärialuesRGB
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen sisääntulo3,5 mm
Kuulokelähdöt1
DVI-portticheckmark
VGA (D-Sub) -porttien määrä1
DVI-D -portteja1
HDMI-porttien lukumäärä1
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio1.4
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4
DisplayPort versio1.3
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream -porttityyppiUSB B-tyyppi
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä4
USB B-tyypin upstream-porttien lukumäärä1
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)531 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)358,4 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)233 mm
Paino (ilman jalustaa)3,9 kg
Korkeus (ilman jalustaa)345,2 mm
Leveys (ilman jalustaa)531 mm
Syvyys (ilman jalustaa)57 mm
Paino (jalustan kanssa)6 kg
Virranhallinta
Virrankulutus8 W
Virrankulutus (pois päältä)0 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)54 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)B
Energiatehokkuusluokka (HDR)Ei saatavilla
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti8 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)5 - 35 °C
Säilytysympäristön kosteus10 - 90%
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue0 - 344°
Kallistuskulma-5 - 35°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
NäyttökieletSaksa, Englanti, Espanja, Ranska, Italia
Kääntyvyyscheckmark
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotDisplayPort, USB-tyyppi A - USB-tyyppi B, AC
Käyttöopascheckmark
Pika-aloitusopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Virranhallintacheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaOffice
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiSeparate sync
Multimedia
Nimellisteho RMS2 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Logistiikkatiedot
Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS)85285210
Kestävän kehityksen mukainencheckmark
Kestävän kehityksen sertifikaatitENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold, TCO
EAN4995047069799
Tämä EIZO FlexScan EV2410R-BK -näyttö on suunniteltu ammattikäyttöön toimistoympäristössä. Sen 24,1 tuuman IPS-paneeli tuottaa WUXGA-resoluution (1920 x 1200) 16:10-kuvasuhteella, mikä tarjoaa enemmän pystysuuntaista tilaa asiakirjojen ja sovellusten käsittelyyn. Näytön tyypillinen kirkkaus on 350 cd/m² ja kontrastisuhde 1300:1. Kuvan suorituskyky perustuu 61 Hz:n virkistystaajuuteen sekä 5 millisekunnin vasteaikaan, jotka soveltuvat hyvin yleiseen toimistotyöhön.
Monipuoliset liitännät, kuten HDMI 1.4 ja DisplayPort 1.3, takaavat yhteensopivuuden useimpien laitteiden kanssa. Integroitu USB 3 -keskitin sisältää neljä alavirtaporttia, jotka helpottavat oheislaitteiden liittämistä suoraan näyttöön. Jalusta tarjoaa kattavat ergonomiset säädöt, mukaan lukien korkeuden säätö, kallistus, laaja 344 asteen kääntö sekä pivot-toiminto pystyasentoon. Näyttö on myös VESA-yhteensopiva (100 x 100 mm), ja sen energiankulutus on 8 kWh 1000 tuntia kohden (energialuokka B).
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 24,1 tuuman näyttöpaneeli 16:10-kuvasuhteella
  • 1920 x 1200 pikselin WUXGA-resoluutio
  • IPS-paneeli tarkoilla väreillä ja laajoilla katselukulmilla
  • Kattaa 100 % sRGB-väriavaruudesta
  • Välkkymätön taustavalo ja sinisen valon vähennystila
  • Integroitu USB 3 -keskitin neljällä portilla
  • Monipuolinen jalusta korkeus-, kallistus-, kääntö- ja pivot-säädöillä
  • DisplayPort-, HDMI- ja kuulokeliitännät
  • VESA-kiinnitysvalmius (100 x 100 mm)