Samsung UE32T4302AEXXH 32" HD Ready LED Tizen TV, 60 Hz, HDR
Tillverkare: SAMSUNG
ID: UE32T4302AEXXH
Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal81,3 cm (32")
Ljusstyrka250 cd/m²
Upplösning1366 x 768 pixlar
Diagonal skärmstorlek80 cm
Grafikupplösningar som stöds1366 x 768
Typ av LED-bakgrundsbelysningEdge-LED
Rörelse-interpoleringsteknikPQI (Picture Quality Index) 900
Motion interpolering frekvens60 hz
SkärmtypLED
Native bildförhållande16:9
HD-typHD
SkärmformPlatt
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Kontrast
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Inbyggd ljuddekoderDolby Digital, Dolby Digital Plus
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
LjudavkodningsteknikDolby Digital, Dolby Digital Plus
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar1
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Digital optisk utgång för ljud1
Ingående kompositvideo1
Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr)1
Antal RF-ingångar2
Antal HDMI-portar2
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common Interface Plus (CI+)-version1.4
HDMI Quick Switchcheckmark
Vikt & dimension
Höjd438 mm
Bredd737 mm
Djup74,1 mm
Bredd (med stativ)737,4 mm
Höjd (med stativ)465,4 mm
Djup (med stativ)150,5 mm
Vikt (utan stativ)4 kg
Höjd (utan stativ)438 mm
Bredd (utan stativ)737,4 mm
Djup (utan stativ)74,1 mm
Vikt (med stativ)4,1 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)27 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Energisparlägecheckmark
EnergiklassF
Växelström Frekvens50 - 60 hz
AC-inspänning220 - 240 V
Strömförbrukning (max)60 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar27 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar41 kWh
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcross
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Webbläsarecheckmark
HID-stödcheckmark
Förpackning
Vikt inkl. förpackning5,8 kg
Låddjup127 mm
Höjd500 mm
Förpackningens bredd879 mm
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Automatisk kanalsökningcheckmark
Antal mottagare1 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-T2
Management features
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
Automatisk avstängningcheckmark
Röststyrningcross
Programmerbart tidsintervall7 dagar
Fungerar med Amazon Alexacheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Typ av fjärrkontrollTM1240A
Skrivbordsstativcheckmark
E-handbokcheckmark
Specialegenskaper
Samsung-teknik (AV/TV)Micro Dimming Pro
Design
Produktens färgSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Prestanda
Spellägecheckmark
Text-TV funktionercheckmark
Funktion för undertextercheckmark
Ljussensorcross
Lokal nedtoningcross
ConnectShare (USB)checkmark
ConnectShare (HDD)checkmark
BildbehandlingsteknikSamsung Contrast Enhancer, Samsung HyperReal Engine
checkmark
Stöd för IPv6checkmark
Smart-TV
Installerat operativsystemTizen
smarta funktionerMovie, Natural
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version2
Stöd för Apple AirPlay 2checkmark
EAN8806094908558
Samsung UE32T4302AEXXH är en 32-tums TV med en LED-panel och HD-upplösning på 1366 x 768 pixlar. Bildbehandlingen hanteras av processorn Hyper Real Engine, som arbetar för att optimera färg och skärpa i realtid. Modellen använder Mega Contrast för att dynamiskt justera kontrasten, vilket bidrar till ett större djup i bilden. Stöd för HDR (High Dynamic Range) finns, vilket expanderar ljus- och färgomfånget för att återge fler detaljer i både mörka och ljusa scener från kompatibla källor. Den platta skärmen har en uppdateringsfrekvens på 60 Hz.
Denna TV är utrustad med operativsystemet Tizen, som ger tillgång till ett urval av streamingtjänster och appar. Användare kan ansluta till internet via en trådbunden LAN-port eller trådlöst med inbyggt Wi-Fi 4. För anslutning av externa enheter som spelkonsoler eller Blu-ray-spelare finns två HDMI-portar. En USB-port möjliggör uppspelning av mediafiler från externa lagringsenheter. Ljudsystemet består av två integrerade högtalare med en total uteffekt på 10 W och stöd för ljudformatet Dolby Digital Plus.
Nyckelfunktioner:
  • Skärmstorlek 32 tum med HD-upplösning (1366 x 768)
  • Bildprocessor Hyper Real Engine med Mega Contrast
  • Stöd för High Dynamic Range (HDR)
  • Smart TV med operativsystemet Tizen
  • Inbyggt ljudsystem på 10 W med Dolby Digital Plus
  • Anslutningar för 2 HDMI och 1 USB
  • Trådlös anslutning via Wi-Fi 4 och skärmspegling
  • VESA-monteringsstandard 100 x 100 mm