Philips 27E1N1100A 27" Full HD, IPS skärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: 27E1N1100A/00
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
40+st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,3114 x 0,3114 mm
Kontrastförhållande (medel)1300:1
Horisontellt sökområde30 - 85 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Vertikalt sökområde48 - 60 hz
Bildstorlek horisontalt59,8 cm
Bildstorlek vertikalt33,6 cm
Skärm diagonal68,6 cm (27")
Svarstid (medel)4 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning1920 x 1080 pixlar
Horisontell avsökningsfrekvens30 - 115 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens48 - 100 hz
Diagonal skärmstorlek68,6 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningW-LED
Max uppdateringsfrekvens100 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typFull HD
Pixeltäthet81,59 ppi
PaneltypIPS
SkärmformPlatt
DDC/CIcheckmark
Antal färger16,7 miljoner färger
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Infinity DCR
cross
Dimfaktor25%
Ljusstyrka (normal)250 cd/m²
FärgområdesstandardsRGB
Anslutningar
LjudanslutningJa
LjudutgångJa
Kvalitet på VGA (D-Sub) porten1
Antal HDMI-portar1
HDMI-version1.4
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
HDCP-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcross
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)617 mm
Höjd (med stativ)457 mm
Djup (med stativ)211 mm
Vikt (utan stativ)3,58 kg
Höjd (utan stativ)357 mm
Bredd (utan stativ)617 mm
Djup (utan stativ)46 mm
Vikt (med stativ)4 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)18,8 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Energieffektivitetsklass (SDR)D
Energieffektivitetsklass (HDR)Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar18 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Höjd över havet i avstängt läge3658 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning6,62 kg
Låddjup141 mm
Höjd455 mm
Förpackningens bredd690 mm
Ergonomi
Plug & Play-kompatibelcheckmark
Produktvikt (oz)checkmark
LED-indikatorerDriftindikator, Stand-by
Höjdjusteringcross
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcross
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracross
Antal OSD språk21
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadAC, HDMI
Bruksanvisningcheckmark
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Medeltid mellan fel (MTBF)50000 h
Kompatibla operativsystemMac OS X
Windows 11 / 10
BildförbättringSmartImage game
Fri från tungmetallerHg (kvicksilver)
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenHem
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Komponent-video-syncSeparat synk
Typ av AMD FreeSyncFreeSync
Multimedia
Uteffekt (RMS)4 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
Hållbarhet
Återvinningsbart förpackningsmaterial100%
Uppfyller hållbarhetskravcheckmark
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581804282
Philips 27E1N1100A är en 27-tums Full HD-skärm avsedd för kontors- och hemmabruk. Den är utrustad med en IPS-panel som ger breda betraktningsvinklar och enhetlig färgåtergivning, vilket är lämpligt för allmänna produktivitetsuppgifter. Skärmens uppdateringsfrekvens på 100 Hz och AMD FreeSync-teknik bidrar till en mjukare bildupplevelse vid rörligt innehåll jämfört med standardskärmar på 60 Hz. Modellen är ett funktionellt val för dokumenthantering, webbsurfning och enklare multimedia.
För anslutning finns en HDMI 1.4-port med HDCP-stöd. Skärmen har även inbyggda högtalare för grundläggande ljuduppspelning, vilket eliminerar behovet av externa enheter på skrivbordet. Ergonomiskt erbjuder stativet lutningsjustering för att anpassa betraktningsvinkeln. Den är också kompatibel med VESA-standarden (100 x 100 mm), vilket möjliggör montering på en separat monitorarm eller ett väggfäste för ökad flexibilitet i arbetsmiljön.
Nyckelfunktioner:
  • 27-tums skärm med Full HD-upplösning (1920 x 1080)
  • Plan IPS-panel med 178° betraktningsvinklar
  • 100 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid (GtG)
  • Ljusstyrka på 250 cd/m² och kontrastförhållande på 1300:1
  • Anslutning via en HDMI 1.4-port och en hörlursutgång
  • Stöd för AMD FreeSync för mjukare bildflöde
  • Ergonomi med lutningsjustering och VESA-fäste (100 x 100 mm)
  • Flimmerfri teknik och läge för reducerat blått ljus
  • Inbyggda stereohögtalare (2 x 2 W)