Philips 27E1N1100A 27" Full HD, IPS -näyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 27E1N1100A/00
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Multitronic Maarianhamina
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,3114 x 0,3114 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1300:1
Skannausalue (vaaka)30 - 85 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 60 Hz
Kuvakoko, vaaka59,8 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)4 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus30 - 115 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 100 Hz
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Kosketusnäyttöcross
sRGBcheckmark
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus100 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys81,59 ppi
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
DDC/CIcheckmark
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiMega Infinity DCR
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
Vasteaika (min.)1 ms
HDR-tuettucross
Näytön kirkkaus (tavallinen)250 cd/m²
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
Äänen sisääntuloKyllä
Äänen ulostuloKyllä
VGA (D-Sub) -porttien määrä1
HDMI-porttien lukumäärä1
HDMI-versio1.4
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
HDCP versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)617 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)457 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)211 mm
Paino (ilman jalustaa)3,58 kg
Korkeus (ilman jalustaa)357 mm
Leveys (ilman jalustaa)617 mm
Syvyys (ilman jalustaa)46 mm
Paino (jalustan kanssa)4 kg
Virranhallinta
Virrankulutus18,8 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)D
Energiatehokkuusluokka (HDR)Not available
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti18 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus3658 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,62 kg
Pakkauksen syvyys141 mm
Pakkauksen korkeus455 mm
Pakkauksen leveys690 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotKäyttö, Valmiustila
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
OSD-kielten lukumäärä21
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Keskimääräinen vikaantumisaika50000 h
Yhteensopivat käyttöjärjestelmätMac OS X
Windows 11 / 10
KuvanparannusSmartImage game
RaskasmetallivapaaHg (elohopea)
LowBlue-tilacheckmark
EasyRead-tilacheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaKoti
Irrotettava tukicheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Komponentin videosynkronointiErillinen synkronointi
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Kestävän kehityksen mukainencheckmark
Ei sisälläElohopea, PVC/BFR
EAN8712581804282
Liitäntänä toimii yksi HDMI 1.4 -portti, joka tukee HDCP-kopiosuojausta. Ergonomiaa parantaa jalustan kallistussäätö, ja 100 x 100 mm VESA-kiinnitysmahdollisuus sallii näytön asentamisen erilliseen telineeseen tai seinävarteen. Näytössä on integroidut stereokaiuttimet perusäänentoistoa varten, joten ulkoisia laitteita ei välttämättä tarvita. Käyttömukavuutta lisäävät silmien rasitusta vähentävät välkkymätön taustavalo sekä LowBlue-tila sinisen valon määrän vähentämiseksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö Full HD (1920 x 1080) -resoluutiolla
  • IPS-paneeli tasaisella 16:9-kuvasuhteella
  • 100 Hz:n virkistystaajuus ja 4 ms:n vasteaika
  • Tukee AMD FreeSync -teknologiaa
  • Yksi HDMI 1.4 -liitäntä ja kuulokelähtö
  • Kallistettava jalusta ja VESA 100 x 100 mm -kiinnitys
  • Sisäänrakennetut 2 W:n stereokaiuttimet
  • Kattaa 101,8 % sRGB-väriavaruudesta