No price development information for this product.
Fujitsu Celsius R940B | Xeon - E5-2620v4 2.1GHz | 32GB RAM | 512GB SSD | No Graphics | Windows 10
Manufacturer: FUJITSU
ID: VFY:R9400W38ABNC
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Processor | |
| Processor model | E5-2620V4 |
| Processor family | Intel Xeon |
| Processor socket | LGA 2011 |
| Processor cores | 8 |
| Processor threads | 16 |
| Processor boost frequency | 3.00 GHz |
| Processor cache | 20 MB |
| Processor frequency | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum internal memory | 1024 GB |
| Memory clock speed | 2400 MHz |
| Internal memory | 32 GB |
| Ports & interfaces | |
| Line-in | ![]() |
| Line-out | ![]() |
| USB 2.0 ports quantity | 9 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 4 |
| Energy management | |
| Power supply | 1000 W |
| Efficiency | 90% |
| Power supply included | ![]() |
| Storage | |
| Total storage capacity | 512 GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Operating system/software | |
| Operating system installed | Windows 10 Home |
| Operating system architecture | 64-bit |
| EAN | 4059595438091 |
| Warranty | 3 years |
Unfortunately we don't have any product information for this product.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

