No price development information for this product.
EPSON EB-U42 3LCD WUXGA mobile projector 1920x1200 16:10 3600 lumen 15.000 : 1 contrast 2W speaker
Manufacturer: EPSON
ID: V11H846040
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Technical details | |
| HD type | Full HD |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Composite video in | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Lens system | |
| Zoom capability | ![]() |
| Focus | Manual |
| Focal length range | 20.42 - 24.5 mm |
| Throw ratio | 1.38 - 1.68:1 |
| Zoom type | Manual |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.8 kg |
| Package weight | 4.16 g |
| Height | 92 mm |
| Width | 302 mm |
| Depth | 252 mm |
| Package depth | 380 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package width | 170 mm |
| Energy management | |
| Power consumption (typical) | 298 W |
| Power source | AC |
| Power consumption (standby) | 0.2 W |
| Power consumption (economy mode) | 219 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Networking | |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Wi-Fi | ![]() |
| Projector | |
| Contrast ratio (typical) | 15000:1 |
| Projection distance | 1.5 - 2.17 m |
| Projection technology | 3LCD |
| Projector brightness | 3600 ANSI lumens |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm (30 - 300") |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Projector native resolution | 1080p (1920x1080) |
| Number of colours | 1.073 billion colours |
| Video | |
| Full HD | ![]() |
| Colour modes (2D) | Cinema, Dynamic |
| Packaging content | |
| Bundled software | Epson Projector Management Software, EasyMP Multi PC Projection, EasyMP Network Projection |
| Remote control included | ![]() |
| Cables included | AC, VGA |
| Carrying case | ![]() |
| Manual | ![]() |
| Warranty card | ![]() |
| Batteries included | ![]() |
| Design | |
| Cable lock slot | ![]() |
| Product colour | Black, White |
| Placement | Desktop |
| Market positioning | Presentation |
| Product type | Standard throw projector |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Features | |
| Noise level | 37 dB |
| Country of origin | Philippines |
| 2D/3D frequency image | 192 - 240 Hz |
| Password protection | ![]() |
| Multimedia | |
| RMS rated power | 2 W |
| Built-in speaker(s) | ![]() |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2.05 m |
| Light source | |
| Lamp type | UHE |
| EAN | 8715946639611 |
| Warranty | 6 months |
| Source: Icecat.biz | |
Kirkas ja eloisa sisältö suuressa skaalautuvassa näytössä
Katsele sisältöä parempana kuin koskaan aikaisemmin, näe pieninkin yksityiskohta sekä nauti kirkkaasta ja selkeästä kuvasta jopa 300 tuuman kuvakoon ansiosta. Suuren kirkkauden, suuren kontrastisuhteen 15 000:1 ja Full HD -sisällön yhdistelmä takaa erinomaisen kuvanlaadun ja katseluelämyksen, joka ei rasita silmiä edes kirkkaissa valaistusolosuhteissa.
Keskeytymättömiä kokouksia monen vuoden ajan
Lampun käyttöikä ja suodattimen huoltoväli ovat 10 000 tuntia säästötilassa, joten käyttäjien ei tarvitse ajatella ylläpitoa jopa 5 vuoden ajan.1
Asennuksen ja sijoittelun joustavuus
Automaattisen pystysuuntaisen ja manuaalisen vaakasuuntaisen trapetsikorjauksen ansiosta projektori voidaan sijoittaa huoneessa entistä joustavammin niin, että kuva ei vääristy, ja laaja optinen zoomaus lisää joustavuutta entisestään.
Joustavat liitännät sisällön jakamista varten
Sisäinen Wi-Fi-yhteys mahdollistaa projektorin vaivattoman ja intuitiivisen käytön yhteensopivista älylaitteista iProjection-sovelluksen avulla.2. Liiku vapaasti ja pidä yleisön mielenkiintoa yllä sisältöä näytettäessä. Jaetun näytön toiminnolla näytössä voidaan näyttää samanaikaisesti useista laitteista peräisin olevia sisältöjä ilman kahta erillistä näyttölaitetta.
Katsele sisältöä parempana kuin koskaan aikaisemmin, näe pieninkin yksityiskohta sekä nauti kirkkaasta ja selkeästä kuvasta jopa 300 tuuman kuvakoon ansiosta. Suuren kirkkauden, suuren kontrastisuhteen 15 000:1 ja Full HD -sisällön yhdistelmä takaa erinomaisen kuvanlaadun ja katseluelämyksen, joka ei rasita silmiä edes kirkkaissa valaistusolosuhteissa.
Keskeytymättömiä kokouksia monen vuoden ajan
Lampun käyttöikä ja suodattimen huoltoväli ovat 10 000 tuntia säästötilassa, joten käyttäjien ei tarvitse ajatella ylläpitoa jopa 5 vuoden ajan.1
Asennuksen ja sijoittelun joustavuus
Automaattisen pystysuuntaisen ja manuaalisen vaakasuuntaisen trapetsikorjauksen ansiosta projektori voidaan sijoittaa huoneessa entistä joustavammin niin, että kuva ei vääristy, ja laaja optinen zoomaus lisää joustavuutta entisestään.
Joustavat liitännät sisällön jakamista varten
Sisäinen Wi-Fi-yhteys mahdollistaa projektorin vaivattoman ja intuitiivisen käytön yhteensopivista älylaitteista iProjection-sovelluksen avulla.2. Liiku vapaasti ja pidä yleisön mielenkiintoa yllä sisältöä näytettäessä. Jaetun näytön toiminnolla näytössä voidaan näyttää samanaikaisesti useista laitteista peräisin olevia sisältöjä ilman kahta erillistä näyttölaitetta.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 11:00 - 15:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed (Easter)
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.


