No price development information for this product.
PORT MUSKOKA - Läppäkansi tabletille - synteettinen nahka - musta malleihin Samsung Galaxy Tab S2 (8 tuuma)
Manufacturer: PORT DESIGNS
ID: PD-201383
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Height | 204 mm |
| Width | 146 mm |
| Depth | 18 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 184 g |
| Quantity | 1 |
| Other features | |
| Carrying style | Bag |
| Features | |
| Compatibility | Galaxy Tab S2 |
| Material | Faux leather |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Protection features | Dust resistant,Scratch resistant,Shock resistant,Splash proof |
| Brand compatibility | Samsung |
| Case type | Folio |
| Stand mode | ![]() |
| EAN | 3567042013834 |
| Source: Icecat.biz | |
A dedicated portfolio for your favorite tablet
- Premium materials: elegant synthetic leather
- Video multi positions: non-slip grip interior, 100% adjustable viewing angle
- Full camera access: folding flap for optimal picture shooting
- Optimal access: full access to connections and buttons
- Magnetic flap: protection & security
- Magnetic flap: compatible with Smart Nomad Accessories
- Premium materials: elegant synthetic leather
- Video multi positions: non-slip grip interior, 100% adjustable viewing angle
- Full camera access: folding flap for optimal picture shooting
- Optimal access: full access to connections and buttons
- Magnetic flap: protection & security
- Magnetic flap: compatible with Smart Nomad Accessories
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 11:00 - 15:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 14:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

