No price development information for this product.
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Processor | |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core i7 |
| Memory | |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 2133 MHz |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Display | |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | ![]() |
| LED backlight | ![]() |
| Touch technology | Multi-touch |
| Touchscreen type | Capacitive |
| HD type | Full HD |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Flat |
| Audio | |
| Built-in microphone | ![]() |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Audio decoders | Dolby Audio Premium |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | ![]() |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Docking connector | ![]() |
| Combo headphone/mic port | ![]() |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Height | 19.9 mm |
| Width | 336.6 mm |
| Depth | 232.5 mm |
| Energy management | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| Keyboard | |
| Windows keys | ![]() |
| Numeric keypad | ![]() |
| Networking | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Storage | |
| Optical drive type | N |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Card reader integrated | ![]() |
| Storage media | SSD |
| Security | |
| Fingerprint reader | ![]() |
| Certificates | |
| Energy Star certified | ![]() |
| Operating system/software | |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Camera | |
| Front camera | ![]() |
| Packaging content | |
| Manual | ![]() |
| Power cord included | ![]() |
| Other features | |
| AC adapter included | ![]() |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Product type | Notebook |
| Graphics | |
| On-board graphics card model | Intel® HD Graphics 620 |
| Discrete graphics card model | NVIDIA® GeForce® 940MX |
| Discrete graphics memory type | GDDR5 |
| On-board graphics card | ![]() |
| EAN | 0192076230754 |
| Warranty | 1 year |
Unfortunately we don't have any product information for this product.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed (May Day)
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed (May Day)
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed (May Day)
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed (May Day)
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.


