APC SurgeArrest Essential - Ylijännitesuoja - Vaihtovirta 230 V - 2300 watt - lähtöliittimet: 5 - Belgia, Ranska - valkoinen
Manufacturer: APC
ID: PM5-FR
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 620 g |
| Cable length | 1.83 m |
| Height | 55 mm |
| Width | 370 mm |
| Depth | 72 mm |
| Energy management | |
| Surge energy rating | 918 J |
| Nominal input voltage | 230 V |
| Peak power | 2300 W |
| AC outlets quantity | 5 AC outlet(s) |
| Peak current, common mode | 24000 A |
| AC outlet types | Type E |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Operational conditions | |
| Operating altitude | 0 - 15000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Packaging data | |
| Package weight | 740 g |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package width | 405 mm |
| Package type | Box |
| Illumination/Alarms | |
| LED indicators | ![]() |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Features | |
| Response time | 0.001 ms |
| Product colour | White |
| EMI/RFI noise filtering | ![]() |
| On/off switch | ![]() |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85364900 |
| EAN | 0731304313922 |
| Warranty | 2 years |
| Source: Icecat.biz | |
Basic Protection Against Power Surges for Computers and Electronics
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 11:00 - 15:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 14:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

