No price development information for this product.
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Lens system | |
| Aperture range (F-F) | 3.5 - 5.6 |
| Focal length range | 18 - 105 mm |
| Focal length (35mm film equivalent) | 27 - 157.5 mm |
| Lens structure (elements/groups) | 15/11 |
| Closest focusing distance | 0.45 m |
| Minimum aperture number | 3.5 |
| Number of diaphragm blades | 7 |
| Maximum aperture number | 38 |
| Number of aspheric elements | 15 |
| Lens type | Telephoto lens |
| Component for | SLR |
| Diagonal angle of view (min) | 15.33° |
| Diagonal angle of view (max) | 76° |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 420 g |
| Filter size | 6.7 cm |
| Length | 8.9 cm |
| Diameter | 7.6 cm |
| Other features | |
| Magnification | 0.2x |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Compatibility | Nikon |
| EAN | 4960759025630 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
Unfortunately we don't have any product information for this product.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
