No price development information for this product.
Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Lens system | |
| Lens structure (elements/groups) | 5/6 |
| Closest focusing distance | 0.23 m |
| Maximum aperture number | 22 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 170 g |
| Filter size | 5.5 cm |
| Length | 5.2 cm |
| Diameter | 7 cm |
| Other features | |
| Magnification | 0.25x |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Compatibility | Digital SLR |
| EAN | 4905524700930 |
| Warranty | 2 years |
| Source: Icecat.biz | |
Ideal for a wide range of subjects, this bright, versatile lens offers a 50mm-equivalent focal length when mounted on cameras with APS-C type sensors.
- Light, compact and easy to carry
- DT lens design optimised for cameras with APS-C sensor
- Bright, wide aperture portrait lens
- Also suitable for low-light shooting and general/snapshot applications
- Smooth Autofocus Motor (SAM) for smooth AF operation
- Light, compact and easy to carry
- DT lens design optimised for cameras with APS-C sensor
- Bright, wide aperture portrait lens
- Also suitable for low-light shooting and general/snapshot applications
- Smooth Autofocus Motor (SAM) for smooth AF operation
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
