Product unavailable
This product is end of life or currently not available.
This product is end of life or currently not available.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Technical details | |
| Mean cycles between failures (MCBF) | 100000 |
| Start-up time | 0.5 s |
| Mercury content | 0 mg |
| Weight & dimensions | |
| Length | 78 mm |
| Diameter | 4.5 cm |
| Energy management | |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Energy efficiency class | E |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 1000 hours | 4 kWh |
| Performance | |
| Bulb power | 4 W |
| Colour temperature | 2700 K |
| Finish type | Matte |
| Luminous flux | 470 lm |
| Fitting/cap type | E27 |
| Power factor | 0.5 |
| Light colour | Warm white |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Lumen maintenance factor | 70% |
| Warm-up time to 60% light | 1 s |
| Bulb lifetime | 10000 h |
| Bulb shape | A-Shape |
| EAN | 4058075803978 |
| Source: Icecat.biz | |
Unfortunately we don't have any product information for this product.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
