LG 65UM662H4LC 65" SMART HOTEL UHD TV DVB-T2/C/S2 WIFI AIRSERVER
Manufacturer: LG
ID: 65UM662H4LC
Estimated delivery: 15.05 - 18.05
1pcs available at remote stock
Select your store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 10:00 - 18:00 About this store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 09:00 - 17:00 About this store
Display
Display diagonal165.1 cm (65")
Display brightness330 cd/m²
Display resolution4K 3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio16:9
HD type4K Ultra HD
Screen shapeFlat
Audio
RMS rated power20 W
Sound modesAI Sound
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Ethernet LAN (RJ-45) ports2
Headphone outputs1
Digital audio optical out1
PC in (D-Sub)cross
HDMI ports quantity3
Common interface (CI)checkmark
Common interface Plus (CI+)checkmark
Audio Return Channel (ARC)checkmark
RS-232Ccheckmark
RF input2
Common interface Plus (CI+) version1.4
Weight & dimensions
Width (with stand)1454 mm
Height (with stand)777 mm
Depth (with stand)340 mm
Weight (without stand)21.5 kg
Height (without stand)715 mm
Width (without stand)1454 mm
Depth (without stand)57.7 mm
Weight (with stand)22.9 kg
Energy management
Power consumption (typical)90 W
Power consumption (standby)0.5 W
Energy saving modecheckmark
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100~240 V
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours90 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours133 kWh
Networking
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Web browsercheckmark
Packaging data
Package weight27.5 kg
Package depth172 mm
Package height970 mm
Package width1600 mm
Package typeBox
TV tuner
Analog signal format systemPAL, SECAM
Tuner typeAnalog & digital
Number of tuners2 tuner(s)
Digital signal format systemDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Management features
Voice controlcheckmark
Hotel modecheckmark
Packaging content
Remote control includedcheckmark
Cables includedAC
Brand-specific features
LG technologies (AV/TV)AI Acoustic Tuning, AI Sound, LG Sound Sync, Magic Remote Control
Other features
Security algorithmsSNMP
Cord length1.55 m
Cable lock slot typeKensington
Content management solutionLG Pro:Centric
Design
Product colourGrey
Panel mounting interface300 x 300 mm