7190€
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Wireless range | 10 m |
| Bluetooth | ![]() |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP |
| USB connectivity | ![]() |
| Energy management | |
| USB Type-C charging port | ![]() |
| Microphone | |
| Microphone type | Built-in |
| Headphones | |
| Headphone sensitivity | 105 dB |
| Impedance | 16 Ω |
| Driver unit | 1 cm |
| Packaging content | |
| Carrying case | ![]() |
| Extra earbuds | ![]() |
| Charging case | ![]() |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium Polymer |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery life (max) | 24 h |
| Continuous audio playback time | 6 h |
| Fast charging time | 15 min |
| Fast charging | ![]() |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 24 h |
| Performance | |
| Product colour | Pink |
| Volume control | Touch |
| Control type | Touch |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| EAN | 4895229176966 |
The Philips TAT1300PK/00 stereo in-ear earbuds are designed for everyday listening and calls. They utilize SecureFit ear tips to ensure a stable fit during daily activities. An IPX4 rating provides resistance against sweat and light splashes. Finished in pink, the earpieces feature integrated touch panels for direct volume and playback control.
The wireless connection supports multiple hardware platforms simultaneously via Multipoint technology. This function allows users to link a smartphone and a computer at the same time. A built-in microphone handles voice pickup, enabling seamless transitions between audio playback and incoming calls without needing to interact with the host device.
Key Features:- True Wireless design utilizing Bluetooth 6.0
- 10-meter maximum wireless operating range
- 10-mm dynamic drivers with a 20–20,000 Hz frequency response
- 16-ohm impedance and 105 dB sensitivity
- Up to 6 hours of continuous audio playback per charge
- 24 hours of maximum battery life via the charging case
- 2-hour recharge time for the lithium-polymer battery
- 15-minute fast-charging capability via USB-C
- Includes charging case, USB-C cable, and 3 pairs of ear tips
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Today: Closed
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Estimated delivery: 02.06 - 05.06
Today: Closed
Fetch from the shop
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 02.06 - 04.06
Estimated delivery time: 02.06 - 04.06
Posti: Postal package
Estimated delivery time: 03.06 - 05.06
Estimated delivery time: 03.06 - 05.06
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 03.06 - 05.06
Estimated delivery time: 03.06 - 05.06
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: 03.06 - 04.06
Estimated delivery time: 03.06 - 04.06
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Estimated delivery time: 02.06 - 05.06
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: 03.06 - 04.06
Estimated delivery time: 03.06 - 04.06
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

