6690€
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Wireless range | 10 m |
| Bluetooth | ![]() |
| USB connectivity | ![]() |
| 3.5 mm connector | ![]() |
| USB connector | USB-C |
| 6.35 mm connector | ![]() |
| RF connectivity | ![]() |
| Energy management | |
| USB Type-C charging port | ![]() |
| Microphone | |
| Number of microphones | 6 |
| Microphone type | Built-in |
| Microphone noise-canceling | ![]() |
| Headphones | |
| Headphone sensitivity | 106 dB |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 1 cm |
| Driver type | Dynamic |
| Noise canceling type | Hybrid |
| Noise canceling | ![]() |
| Packaging content | |
| Carrying case | ![]() |
| Extra earbuds | ![]() |
| Charging case | ![]() |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium Polymer |
| Battery recharge time | 2 h |
| Battery life (max) | 48 h |
| Continuous audio playback time | 12 h |
| Fast charging time | 10 min |
| Battery charge indicator | ![]() |
| Fast charging | ![]() |
| Continuous audio playback time (with charging case) | 48 h |
| Other features | |
| Digital Signal Processing (DSP) | ![]() |
| 2.5 mm connector | ![]() |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Volume control | Touch |
| Control type | Touch |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| EAN | 4895229178946 |
The Philips TAT3000BK/00 are black true wireless earbuds. They feature 10 mm dynamic drivers for music and travel, using Bluetooth 6.0 to maintain a stable connection at ranges up to 10 meters. The earbuds also use hybrid active noise canceling to filter out ambient noise.
Six built-in microphones with AI noise reduction handle voice calls. The battery provides 12 hours of continuous playback, extending to a total of 48 hours with the included charging case. Additionally, an IPX4 rating protects the earbuds from sweat and light rain.
Key Features:- 20–20,000 Hz frequency response
- 32-ohm impedance and 106 dB sensitivity
- A2DP, AVRCP, HFP, SBC, and LC3 profile support
- Touch controls for calls and volume
- Made from GRS-certified recycled plastics
- Two-hour full charge via USB-C
- 10-minute fast charging
- Includes three sizes of silicone ear tips
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: Closed
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.


