-7%
79900€
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
norm. 859,90 €
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Multitronic Outlet
This product can be found in the Multitronic Outlet. See hundreds of other clearance offers by clicking more!
Learn more
Benefit with campaign price
This product has a special price of 799,00 € valid between 5.1.2026 - 31.12.2026 or while the campaign quantity lasts. Remaining campaign qty: 1/1. The lowest price for this product during the last 30 days prior the campaign start was 829,90 €.
Specifications
Description
Store availability 1
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Packaging data | |
| Rolls per pack | 6 |
| Other features | |
| Ribbon size | 8.66" x 220mm |
| Performance | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Certification | UL/cUL |
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Quantity per box | 6 pc(s) |
| Ribbon length | 450 m |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Ribbon width | 22 cm |
| Brand compatibility | Zebra |
| Rolls per pack | 6 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| EAN | 5656565656562 |
| Warranty | 2 years |
| Source: Icecat.biz | |
ZT220 - Thermal Transfer Printer - 203 dpi - 8 dot/mm - Max Print Width: 104mm - Max Print Speed: 152 mm/s (6 ips) - Media Handling: Tear-Off - UK and Euro Power Cords - Bi-fold Media Door - USB 2.0, Serial - 128 MB RAM / 128 MB Flash - Fixed Transmissive and Adjustable Reflective sensors - EPL and ZPL firmware.
Designed with ease-of-use in mind, the ZT200 Series offers reliable printing for a wide variety of applications. Whether you are adopting barcoding for the first time, upgrading your printers or replacing printer models, the ZT200 Series offers the right choice for most labeling applications.
Designed with ease-of-use in mind, the ZT200 Series offers reliable printing for a wide variety of applications. Whether you are adopting barcoding for the first time, upgrading your printers or replacing printer models, the ZT200 Series offers the right choice for most labeling applications.
Multitronic Vaasa: 1 pcs
Estimated delivery: 27.05
Estimated delivery: 27.05
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Estimated delivery: 27.05 - 30.05
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 27.05 - 31.05
Estimated delivery time: 27.05 - 31.05
Posti: Postal package
Estimated delivery time: 28.05 - 01.06
Estimated delivery time: 28.05 - 01.06
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: 28.05 - 01.06
Estimated delivery time: 28.05 - 01.06
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: 28.05 - 31.05
Estimated delivery time: 28.05 - 31.05
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Estimated delivery time: 27.05 - 01.06
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: 28.05 - 31.05
Estimated delivery time: 28.05 - 31.05
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

