GIGABYTE AORUS ELITE AE1000PM PG5 ICE 1000W -virtalähde, 80 Plus Platinum
Valmistaja: GIGABYTE
ID: GP-AE1000PM PG5 ICE
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
14kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Liitettävyys
Diskettiaseman liitincheckmark
PCI Express-liitincheckmark
Emolevyn virtaliitin20+4 pin ATX
Levykeaseman virtaliitin2
SATA-virtaliittimiä6
Peripheral (Molex) virtaliittimet (4-pin)4
EPS virtaliitin (8-pin)checkmark
ATX virtaliitin (20+4 pin)checkmark
PCI Express-virtaliittimiä (8-pin)2
Suorittimen virtaliitin (4+4 pin)checkmark
PCI Express-virtaliittimiä (6+2 pin)6
KaapelointityyppiTäysin modulaarinen
Emolevyn virtapiuhan pituus65 cm
CPU:n voimakaapeli700 mm
Paino ja mitat
Paino3,1 kg
Tuotteen korkeus86 mm
Tuotteen leveys150 mm
Tuotteen syvyys140 mm
Virranhallinta
Huipputeho1000 W
Syöttöjännite15 - 6.5 A
Nominaalivirta1000 W
Tehokkuus92%
Pitoaika16 ms
Tehokerroin0,9
Power Factor Correction (PFC) tyyppiAktiivinen
Yhdistetty teho (+3.3V)125 W
Yhdistetty teho (+12V)999,6 W
Yhdistetty teho (+5V)125 W
Yhdistetty teho (-12V)3,6 W
Yhdistetty teho (+5Vsb)15 W
Suurin lähtövirta (+3.3V)25 A
Suurin lähtövirta (+12V)83,3 A
Suurin lähtövirta (+5V)25 A
Suurin lähtövirta (-12V)0,3 A
Suurin lähtövirta (+5Vsb)3 A
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Kokonaisteho1000 W
Virtasignaalin etäisyyden viive100 - 150 ms
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino3,73 kg
Pakkauksen syvyys206 mm
Pakkauksen korkeus120 mm
Pakkauksen leveys340 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Sertifikaatit
RoHS-direktiivin noudattaminencheckmark
80 PLUS certification80 PLUS Platinum
Suunnittelu
Tuotteen väriValkoinen
Valaistuscross
Tuulettimien määrä1 tuuletin(ta)
On/off-kytkincheckmark
Jäähdytyksen tyyppiAktiivinen
Tuulettimen halkaisija12 cm
Tuulettimen sijaintiYläreuna
Suorituskyky
Keskimääräinen vikaantumisaika100000 h
KoteloATX
TarkoitusPC
LaakeritekniikkaKuulalaakeri
ATX versio3.1
Äänetön-tilacheckmark
Virransyöttöyksikön mitatATX
Ominaisuudet
TuotetyyppiVirtalähde
Logistiikkatiedot
Takuuaika10 vuosi/vuosia
EAN4719331554651
Takuu1 vuosi
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Teho 1000 W
  • 80 PLUS Platinum -sertifioitu hyötysuhde
  • Täysin modulaarinen kaapelointi
  • ATX 3.0 -standardin tuki
  • 120 mm nestelaakeroitu (FDB) tuuletin
  • Hiljainen Zero RPM -toimintatila
  • Kattavat suojaukset (OVP, OPP, OCP, UVP, SCP, OTP)
  • Mitat 150 x 140 x 86 mm