Ingen prisutvecklingsinformation för denna produkt.
ALLIED Layer 2 Switch mit 24 SFP Slots und 4x 10 / 100 / 1000T Combo SFP Ports SFP Slots unpopulated
Tillverkare: ALLIED TELESIS
ID: AT-9000/28SP-50
Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Anslutningar | |
| SFP/SFP+ ports quantity | 28 |
| Antal Combo SFP-portar | 28 |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 28 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 4,01 kg |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 37,42 W |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -25 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Värmeavgivning | 127,768 BTU/h |
| Protokoll | |
| Lednings Protokoll | WEB, CLI, SNMP |
| Nätverk | |
| Full duplex | ![]() |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1d,IEEE 802.1p,IEEE 802.1Q,IEEE 802.1x,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z |
| Dataöverföring | |
| Adresstabellstorlek | 8000 poster |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter | 10/100/1000 Mbps |
| Maximal överföringshastighet | 1 Gbit/s |
| Bevakning | |
| MAC-adressfiltrering | ![]() |
| Management features | |
| Switch-lager | L2 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | ![]() |
| Switch typ | hanterad |
| Övriga egenskaper | |
| Produktstorlek (BxDxH) | 440 x 256 x 44 mm |
| Strömförsörjning | 100 - 240V AC, 50/60Hz, 1A |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Design | |
| Säkerhet | UL 60950, EN 60950-1 |
| Staplingsbar | ![]() |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | ![]() |
| Prestanda | |
| Internminne | 128 MB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 340000 h |
| Flashminne | 16 MB |
| Ljudnivå Lc IEC | 41,7 dB |
| EAN | 0767035178936 |
| Garanti | 1 år |
| Source: Icecat.biz | |
Allied Telesis AT-9000/28SP
Layer 2 -tason hallittava Gigabit Ethernet -kytkin, jossa 24 kpl 100/1000Mbps SFP-kuitumodulipaikkoja sekä 4 kpl Combo-portteja (vaihtoehtoisesti SFP tai 10/100/1000T RJ-45).
Layer 2 -tason hallittava Gigabit Ethernet -kytkin, jossa 24 kpl 100/1000Mbps SFP-kuitumodulipaikkoja sekä 4 kpl Combo-portteja (vaihtoehtoisesti SFP tai 10/100/1000T RJ-45).
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.


