Philips 43BDL3651T/00 - 400cd, 43" UHD, 18/7 land/port, PCAP, 10 touch points, basic failover, Android 8, WiFi, OPS, CMND
Manufacturer: PHILIPS
ID: 43BDL3651T/00
Estimated delivery: 19.05 - 20.05
20pcs available at remote stock
Select your store
Order and pick up in 5-7 days Open today: 10:00 - 18:00 About this store
Order and pick up in 5-7 days Open today: 09:00 - 17:00 About this store
Manuals
Technical details
Sustainability compliancecheckmark
Compliance certificatesCE
Display
Pixel pitch0.315 x 0.315 mm
Contrast ratio (typical)1300:1
Viewing angle, horizontal178°
Viewing angle, vertical178°
Display diagonal109.2 cm (43")
Display brightness400 cd/m²
Response time8 ms
Display resolution4K 3840 x 2160 pixels
Touchscreencheckmark
Touchscreen technologyCapacitive
Display technologyIPS
Multi-touchcheckmark
Native aspect ratio16:9
HD type4K Ultra HD
Display number of colours1.07 billion colours
Audio
Number of built-in speakers2
RMS rated power10 W
Built-in speaker(s)checkmark
Ports & interfaces
Compatible memory cardsMicroSD (TransFlash)
Ethernet LANcheckmark
DVI portcheckmark
DVI-I ports quantity1
Wi-Ficheckmark
Card reader integratedcheckmark
Audio (L/R) in1
Audio (L/R) out1
HDMI ports quantity2
RS-232 interfacecheckmark
HDMI version2.0
USB version2.0
Remote (IR) input1
Remote (IR) output1
USB ports quantity3
USB portcheckmark
OPS module slotcheckmark
Weight & dimensions
Weight17.9 kg
Height578 mm
Width990 mm
Depth70.2 mm
Energy management
Power consumption (typical)140 W
Power consumption (standby)0.5 W
AC input frequency50 - 60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours95 kWh
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Storage temperature (T-T)-20 - 60 °C
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)5 - 95%