LG 65TR3DK-BM 65inch Signage Display IDB IR Touch UHD 350cd/m2 16/7 Android 13EDLA Speaker wifi Built-in Mic 8G/64G
Manufacturer: LG
ID: 65TR3DK-BM
Estimated delivery: 15.05 - 18.05
13pcs available at remote stock
Select your store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 10:00 - 18:00 About this store
Order and pick up in 1-4 days Open today: 09:00 - 17:00 About this store
Display
Contrast ratio (typical)1200:1
Viewing angle, horizontal178°
Viewing angle, vertical178°
Display diagonal165.1 cm (65")
Display brightness440 cd/m²
Response time8 ms
Display resolution4K 3840 x 2160 pixels
Touchscreencheckmark
Contrast ratio (dynamic)5000:1
LED backlightcheckmark
Maximum refresh rate60 Hz
Touch technologyMulti-touch
LED backlighting typeDirect-LED
Anti-glare screencheckmark
Number of simultaneous touchpoints40
Native aspect ratio16:9
HD type4K Ultra HD
Panel typeIPS
Touch system response time5 ms
Touch object size (min)2 mm
System requirements
Mac compatibilitycheckmark
Windows operating systems supportedWindows 10, Windows 7, Windows 8
Linux operating systems supportedcheckmark
Mobile operating systems supportedAndroid
Audio
Speaker power30 W
Number of built-in speakers2
Built-in speaker(s)checkmark
Ports & interfaces
InterfaceUSB / RF Wireless
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
HDMI ports quantity3
HDMI version2.2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity4
IR input portcheckmark
Weight & dimensions
Weight35 kg
Height896.6 mm
Width1488.4 mm
Depth87.2 mm
Bezel width (L/T, R/B)15/15/15/44
Energy management
Power consumption (typical)220 W
Power consumption (off)0.5 W
Maximum capacity1433 BTU/h
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100-240 V
Power consumption (max)420 W
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Networking
Bluetooth version5.0
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Top Wi-Fi standardWi-Fi 6E (802.11ax)
Projector
Built-in projectorcross
Packaging data
Package weight44.7 kg
Package depth208 mm
Package height1005 mm
Package width1628 mm
Quantity per pack1 pc(s)
Ergonomics
Product colourBlack
Panel mounting interface600 x 400 mm